Juventus prošao, Mandžukić strijelac i asistent

Serie A 11. sij 201722:51 > 23:08
Valerio Pennicino/Getty Images

U osmini finala talijanskog nogometnog kupa Juventus je u Torinu pobijedio Atalantu rezultatom 3:2.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić odigrao je odličnu utakmicu za Juventus protiv Atalante. Već u 15. minuti naš je napadač iz neposredne blizine pogodio stativu. Poslije toga Juventus je nastavio pritiskati i to je urodilo plodom u 22. minuti. Mandžukić je sjajno glavom spustio loptu do Paula Dybale koji sa dvadesetak metara od gola postiže sjajan gol za vostvo domaćina. U 34. minuti novi šok za goste. Ovaj puta su Dybala i Mandžukić zamijenili uloge, omaleni Argentinac je dodao u prostor za Mandžukića koji iskosa lijepim udarcem zabija za povećanje vodstva. To je “Super Mariju” šesti pogodak sezone. Na odmor se otišlo sa rezultatom 2-0 za Juventus. I kad se mislilo da je sve gotovo, šok za domaćina. Brzu akciju povukao je Andrea Petagna koji dodaje za Abdoulaya Konka,a ovaj potonji zabija prekrasan pogodak pod samu gredu. Ipak, Juventus nije dozvolio još jedno iznenađenje nego je golom Miralema Pjanića iz jedanaesterca u 75. minuti povećao vodstvo. Prethodno je fauliran bio Stephan Lichtsteiner. Gosti su do kraja utakmice uspijeli samo ublažiti poraz, a pogodak je zabio Emmanuel Latte Lath u 81. minuti. Spomenimo da je za “Staru damu” od 62. minute igrao i Marko Pjaca koji je bio vrlo razigran, ali bez konkretnog učinka.