Perišić heroj Intera!

Serie A 8. sij 201714:29 > 14:31
Getty Image /Dino Panato

Nogometaši Intera pobijedili su Udinese u gostima 2:1 u prvom nedjeljnom susretu 19. kola Serie A. To je četvrti uzastopni trijumf crno-plavih, a junak utakmice bio je Ivan Perišić, koji je donio preokret svojim golovima, drugim u 87. minuti.

Udinese je bio bolji na početku utakmice, Jankto je umalo iskoristio veliku grešku Handanovića na početku, a slovenski golman nedugo zatim se iskupio kada je odbraio udarac Fofane.

Ipak, domaći su poveli u 17. minuti preko Jankta – Samir je bio asistent, a 20-godišnji Čeh poslao je loptu u suprotni kut.

Inter je tako primio gol prvi put poslije tri utakmice, a malo je nedostajalo da ubrzo bude 2:0, ali je Rodrigo de Paul poslao loptu pored gola.

Polako se Inter oslobodio pritiska, Perišićev prvi gol poništen je zbog ofsajda, ali je hrvatski reprezentativac u drugoj minuti nadoknade izjednačio poslije driblinga i dodavanja Icardija. Bila je to njegova šesta asistencija u sezoni.

Prvu šansu u nastavku imao je Banega, ali je iz peterca poslao pored gola. Došao je red na Udinese, u razmaku od dvije minute Zapata je promašio dve šanse, a u drugom dijelu drugog poluvremena probao je Perišić iz slobodnjaka.

Konačno, u 87. minuti Joao Mario je centrirao, a Perišić je glavom poslao loptu u mrežu za velika 3 boda Intera.