Jurić ispustio pobjedu protiv Milana, spasitelj Zlatan

Serie A 8. stu 202022:31 > 22:41
Marco Luzzani/Getty Images

U posljednjem susretu sedmog kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan i Verona, koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Juruić su na San Siru odigrali 2-2, nakon što su gosti vodili 2-0.

Verona je bila korak do velike pobjede, no domaćin je izjednačio golom Zlatana Ibrahimovića u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Verona je povela u 6. minuti pogotkom Antonina Baraka, a u 19. minuti već je bilo 2-0, a zabio je Mattia Zaccagni. Milan je do kraja poluvremena uspio smanjiti preko Giangacoma Magninija koji je zatresao vlastitu mrežu. Zlatan Ibrahimović je mogao izjednačiti u 66. minuti no nije realizirao kazneni udaraca prebacivši cijela vrata.

Ipak, švedski napadač se iskupio u trećoj minuti nadoknade zabivši glavom za 2-2. Hrvatski reprezentativac Ante Rebić igrao je za Milan u drugom poluvremenu. Za goste je do 64. minute igrao Nikola Kalinić, dok Ivor Pandur nije nastupio.

Povezano

U nedjelju su na rasporedu bila dva derbija, Lazio – Juventus, te Atalanta – Inter i obje utakmice su završile 1-1.

Inter je poveo u 58. minuti golom Lautara Martineza, a izjednačio je Aleksej Mirančuk u 79. minuti.

U domaćim redovima je Mario Pašalić igrao do 59. minute, dok Boško Šutalo nije ulazio u igru. Marcelo Brozović je igrao cijeli susret za Inter, a Ivan Perišić je dobio priliku u posljednjih 15 minuta.

Bez pobjednika je završio i susret na Olimpicu, a domaća momčad je do izjednačujućeg pogotka došla u posljednjim sekundama dvoboja.

Juventus je poveo u 15. minuti, kad je Portugalac Cristiano Ronaldo u mrežu skrenuo loptu nakon ubačaja Cuadrada. Oslabljeni Lazio uspio je osvojiti bod u petoj minuti sučevog dodatka u drugom dijelu, kad se Correa probio po desnoj strani između četvorice obrambenih igrača Juventusa, predao loptu Caicedu koji je iz okreta sa desetak metara pogodio donji lijevi kut gostujućih vrata.

Osim izgubljena dva boda, momčad iz Torina je u Rimu možda na dulje razdoblje izgubila i Cristiana Ronalda koji je u 76. minuti izašao iz igre zbog ozljede lijevog koljena.

Roma je na gostovanju u Genoi slavila sa 3-1 uz tri gola Henrika Mhitarjan (45+2, 66, 85), dok je za domaći sastav zabio Marko Pjaca u 50. minuti.

Hrvatski nogometaš je zabio za 1-1 nakon odlične asistencije Gianluce Scaramacca koji je izbacio Pjacu samog ispred suparničkog vratra. Bio je to njegov drugi gol ove sezone nakon što je zabio i Crotoneu.

Napoli je na gostovanju pobijedio Bolognu sa 1-0 golom Victora Osimhena u 23. minuti.

Na ljestvici vodi Milan sa 17 bodova, Sassuolo ima 15, a Napoli je treći sa 14 bodova, koliko ima i Roma. Juventus i Atalanta imaju po 13 bodova.