Hoće li bankrotirati Serie A?

Serie A 6. stu 202013:51 > 13:58
(Photo by Valerio Pennicino/Getty Images)

Talijanski klubovi tražili su hitan sastanak s Vladom.

Razlog sastanka je zahtjev za financijskom pomoći klubovima koje je teško pogodila kriza nastala pandemijom koronavirusa.

Paolo Dal Pino, predsjednik Serie A, zatražio je čak 600 milijuna eura od talijanske vlade kako bi se pomoglo klubovima, no državni vrh odgovorio je kratko – NE!

Nogomet je važna industrijska grana u Italiji, ne radi se samo o ‘naganjaju lopte livadom’ kako govore neki kritirači, već o velikoj grani državne ekonomije koja zapošljava na tisuće ljudi te generira desetke milijuna eura koji se slijevaju u državnu blagajnu. Činjenica jest da mnogi talijanski klubovi koji nemaju bogate vlasnike, a koji žive od novca dobivenog prodajom ulaznica, sada nemaju za osnovne potrebe.

Da stvar bude gora, talijanska vlast ne želi uvesti niti moratorij na plaćanje poreza koji nastaju primanjima igrača što je dodatni, prilično velik teret za sve klubove.