Skandal u Italiji: Laziu prijeti izbacivanje iz lige?

Serie A 4. stu 202010:43 > 10:49
Giampiero Sposito / Stringer

Nogometaši Lazija napravili su probleme koji bi ih moli ozbiljno koštati

Nogometaši Lazija večeras igraju u gostima protiv Zenita utakmicu trećeg kola grupne faze Lige prvaka.

Rimski klub jučer je doputovao u Rusiju, a u avionu nisu bili Ciro Immobile, Lucas Leiva i Thomas Strakosha koji su bili pozitivni na koronavirus. UEFA je zabranila ovim igračima putovanje na ogled protiv Zenita, a ni prije sedam dana nisu igrali protiv Club Bruggea.

Nekoliko igrača rimskog kluba propustilo je nastup protiv Club Bruggea zbog toga što su bili pozitivni na koronu. Ipak, u centru pažnje našli su se Immobile, Leiva i Strakosha koji su samo nekoliko dana bili negativni i igrali su protiv Torina.

Immobile je u igru ušao u drugom dijelu i dao gol za 3:3. Očekivalo se da će igrati večeras, ali UEFA je to zabranila jer se čini da su oni još uvijek zaraženi.

To je stvorilo veliki skandal u Italiji, a kako piše La Gazzetta dello Sport rimski klub bi mogao biti žestoko kažnjen. FIGC istražuje cijeli slučaj i već je jasno da se Lazio tereti za kršenje Covid protokola.

Ukoliko se ispostavi da su oni zaista prekršili protokol i čak lažirali testove onda će biti žestoko kažnjeni. Laziju prijeti čak i izbacivanje iz Serije A ukoliko se ispostavi da su žestoko prekršili pravila.

U rimskom klubu se nadaju da će kazna biti samo novčane prirode, ali u sljedećem periodu će se pokazati jesu li prekršili protokol nakon čega će biti donesena odluka oko kazni.