Gattusu novi ugovor, prva zvijezda želi u Torino

Serie A 26. lis 202012:45 > 12:47
Emilio Andreoli/Getty Images

Talijanski nogometni trener Gennaro Gattuso (42) trebao bi potpisati novi dvogodišnji ugovor s Napolijem, a u klubu se nadaju da će se to ostvariti do Božića, objavili su talijanski mediji.

Gattuso je preuzeo Napoli u prosincu prošle godine, nakon što je otkaz dobio Carlo Ancelotti. Sezonu je završio na sedmom mjestu talijanskog prvenstva, a trenutno je Napoli drugi na prvenstvenoj ljestvici s bodom manje od vodećeg AC Milana.

Ugovor s Napolijem ističe mu na kraju ove sezone i pregovori o produženju suradnje trebali su početi tek u proljeće. No, klupsko vodstvo smatra da Gattuso dobro radi te je požurilo pregovore i blizu su dogovora. Talijanski mediji tvrde da će Gattuso potpisati dvogodišnji ugovor po kojem će zarađivati milijun i 900 tisuća eura po sezoni.

Nakon 18 godina igračke karijere Gattuso se posvetio trenerskom poslu. Počeo je 2013. u švicarskom Sionu kao igrač-trener, a potom je vodio Palermo, OFI s Krete, Pisu te AC Milan.

Napadač Napolija Arkadiusz Milik (26) pak nema namjeru čekati kraj sezone kako bi prešao u Juventus, već želi u zimskom prijelaznom roku pronaći novi klub, objavili su talijanski mediji.

Miliku ugovor s Napolijem ističe u lipnju sljedeće godine, a on je već ranije postigao neformalni dogovor s Juventusom o prelasku u torinski klub po završetku sezone. Tada bi bio slobodan igrač i u Juve bi mogao otići bez odštete.

No, kako ga Napoli nije uvrstio na popis igrača za talijansko prvenstvo i Europsku ligu, to znači da poljski nogometaš do siječnja neće odigrati niti jednu utakmicu. Zbog toga želi napustiti Napoli u zimskom prijelaznom roku, a za njega su zainteresirani Tottenham i Everton.

Milik je stigao u Napoli u ljeto 2016. iz Ajaxa u transferu vrijednom 33 milijuna eura, a u četiri sezone je odigrao 122 utakmice, te je postigao 48 golova.