Milan nudi novi ugovor Donnarummi

Serie A 20. lis 201612:52 > 13:03
Getty Image/Gabriele Maltinti

Kako piše talijanski Tutusport nogometni klub Milan ponudit će novi ugovor golmanu Gianluigi Donnarummi prema kojem će zarađivati tri milijuna eura po sezoni.

Getty Image

Njegov sadašnji ugovor istječe u veljači slijedeće godine, a kako je klub zadovoljan njegovim obranama želi ga zadržati što je duže moguće.

Čelnici Milana su spremili novi petogodišnji ugovor. Ovo ne treba čuditi budući da se radi o izuzetno talentiranom mladom golmanu, koji ima samo 17 godina.

Donnarummi je debitirao za prvi tim Milana kod srpskog trenera Siniše MIhajlovića na prijateljskoj utakmici protiv Reala iz Madrida, koji se odigrao na azijskoj turneji, u julu 2015. godine.

Kada je nedavno obranio penal nogometašu Torina, koji sada sa klupe vodi Mihajlović, srpski trener nije mogao sakriti osmijeh, a tamošnji mediji su ispratili njegovu reakciju.

Od početka ove sezone odigrao je sve utakmice i smatra se prvim golmanom Milana. On je nedavno debitirao i za “A” reprezentaciju Italije na prijateljskoj utakmici protiv Francuske, zamijenivši svog imenjaka, 21. godinu starijeg Gianluigia Buffona i tako postao najmlađi golman u povijesti njihovog nacionalnog tima.