Gravina mijenja format: Serie A sa playoffom?

Paolo Bruno Getty Images Sport

Predsjednik Talijanskog nogometnog saveza Gabriele Gravina otkrio je da razmišlja o promjeni sistema natjecanja u Serie A.

Prvi čovjek talijanskog nogometa smatra da interes za Serie A opada, te da zbog toga radi na novom projektu koji podrazumijeva promjenu formata.

“Razmatram opciju da prvenstvo bude podijeljeno u tri faze i da se na kraju najboljih osam bori za titulu”, rekao je Gravina.

“Postoji strah da bi play-of mogao da ‘kazniti’ klubove koji su navikli da pobjeđuju i više ulažu. Ali nije tako, ako napravite prvenstvo koje je zanimljivo svakog dana. Mi sada riskiramo da izgubimo gledatelje jer u nekim fazama apsolutno nije bitno koji će rezultat biti, pošto su klubovi već osigurali opstanak ili slično. U tom trenutku nije bitno tko pobjeđuje, a onda utakmica gubi smisao”.

Titulu u Serie A posljednjih devet godina osvojio je Juventus.