Pirlo se riješio još dvojice renomiraih igrača

Serie A 13. kol 202016:31 > 16:36
Getty Images/Marco Luzzani

Juventus je prije nekoliko dana uručio otkaz Mauriziju Sarriju, a na iznenađenje mnogih za novog trenera izabran je Andrea Pirlo.

Pirlo je nekoliko tjedana prije toga izabran za trenera U23 ekipe Juventusa, te mu je to trebao biti prvi trenerski posao. No, u subotu je došlo do velikog preokreta kada je Juve potvrdio da će Pirlo ipak biti trener prve momčadi, te da će mu ustvari to biti prvi trenerski posao.

Već se uveliko nagađa i o tome da će Pirlo znatno promijeniti igrački kadar. Prethodnih dana govori se o igračima koji su otpisani, a jedan od njih je i službeno napustio klub – Blaise Matuidi koji je prešao u Inter Miami čiji je vlasnik David Beckham.

No, kako pišu talijanski mediji još najmanje dvaigrača napuštaju Juventus ovog ljeta. Navodno, Pirlo je danas službeno razgovarao s Higuainom i Khedirom, te im je poručio da neće računati na njih u novoj sezoni, te da imaju dozvolu tražiti novi klub.

Emilio Andreoli/Getty Images

Gonzalo Higuain cijelu prošlu sezone nije bio na pravom nivou i ta odluka je očekivana, dok je Khedira imao dosta problema s ozljedama u drugom dijelu sezone i očito je to natjeralo Pirla da mu se zahvali.