Uspio je nadmašiti Messija i Ronalda

Serie A 3. kol 202013:16 > 13:23
Giuseppe Bellini/Getty Images

‘Ciro il Grande‘ i ‘Cirissimo‘ naslovi su u talijanskim sportskim medijima nakon što se Ciro Immobile u subotu upisao u povijest s rekordom Serie A za najviše pogodaka jednog igrača u sezoni. Zabio je kao i Higuain 36 u jednoj sezoni, te je potvrdio da je prvi napadač na Čizmi.

U subotu je završio svoju četvrtu sezonu s klubom i već je zabio 103 ligaška gola za Rimljane, te 125 u svim natjecanjima. Dodao je još dvije titule najboljeg strijelca lige i ušao u elitno društvo s još osam legendi poput Michela Platinija i Giuseppea Meazze. Postao je i prva opcija u vrhu napada talijanske reprezentacije, a po mnogima je 30-godišnji Immobile i najbolji napadač kojeg je Serie A već neko vrijeme imala.

Iza sebe je u sezoni ostavio Messija i Ronalda, pokazavši da još ima vrhnskih strijelaca u svijetu nogometa.