Conte odlazi, Inter ga mijenja finalistom Lige prvaka

Serie A 3. kol 20208:08 > 8:15
Emilio Andreoli/Getty Images

Juventus je osvojio naslov prvaka Italije, a upravu Intera je razljutilo što je nikad lošija Stara dama došla do trofeja tako lak pored Interas

Talijanski mediji objavili su sinoć da će Antonio Conte nakon samo jedne sezone napustiti Inter.

Inter je uspio  završiti na drugom mjestu u Seriji A s 82 boda i izboriti izravan plasman u Ligu prvaka što je bio prvobitni cilj pred početak sezone. No, čini se da čelnici kluba na kraju nisu baš zadovoljni onim što je Inter pokazao.

Mnogi vjeruju da se ovaj klub mogao boriti za titulu do samog kraja, a posebno jer Juventus nije baš briljirao ove sezone. Navodno, Conte i čelnici Intera su u lošim odnosima i imaju sve više nesuglasica zbog čega je odlučeno za raskid saradnje.

Tuttosport je objavio sinoć da su u klubu već donijeli odluku da uruče otkaz Conteu, te traže njegovu zamjenu. Navodno, na listi želja nalaze se dvojica trenutno slobodnih trenera.

To su Massimiliano Allegri i Mauricio Pochettino koji su bez posla već neko vrijeme. Obojica se žele vratiti trenerskom poslu, a kako stvari stoje jedan od njih će prema svemu sudeći u narednoj sezoni voditi Inter.

No, navijači kluba s Meazze nisu zadovoljni ovakvim odlukama čelnika kluba jer vjeruju da Conte treba ostati, te da Inter igra daleko bolje otkako je on preuzeo ekipu.

Problem je i činjenica da Conte po sezoni zarađuje 12 milijuna eura, te ne pristaje otići na svoju ruku jer želi odštetu od kluba ili da ostane na platnoj listi dok ne pronađe novi posao.