Kraj Serie A: Genoa opstala, Lecce drugoligaš

Serie A 2. kol 202022:36 > 22:42
Maurizio Lagana/Getty Images

Završena je talijanska nogometna liga za aktualnu sezonu, posljednjeg dana natjecanja postojala je samo jedna dvojba, tko će opstati, a tko završiti u drugoj ligi.

Marco Luzzani/Getty Images

Genoa i Lecce posljednjeg su dana sezone Serie A odlučili tko će preseliti u drugu ligu. Odgovor jest – Lecce.

Obje ekipe bile su domaćini u 38. kolu, Genoa je pregazila Veronu (3:0) hrvatskog trenera Ivana Jurića, dok je Lecce u golijadi sa sedam golova izgubio od Parme (4:3). Genoa je svaku dvojbu riješila već u prvom poluvremenu kada su Sanabria (2) i Romero postigli sva tri pogotka. Lecce je pak u prvom poluvremenu nadoknadio zaostatak od dva gola, no nisu se uspjeli provući u nastavku utakmice protiv Parme. Strijelci za pobjedničku momčad bili su Caprari, Cornelius i Inglese, dok je jedan pogodak bio autogol Lucionija. Barak, Meccariello i Lapadula zabijali su za novog drugoligaša.

U preostalim utakmicama, Bologna (Svanberg) i Torino (Zaza) odigrali su bez pobjednika dok je Udinese pogotkom Okake slavio na gostovanju kod Sassuola.

Prvak je devetu godinu zaredom Juventus koji je na kraju imao samo bod više od drugoplasiranog Intera. U ligu prvaka će još Atalanta i Lazio. Izravan plasman u skupinu Europa lige izborila je Roma dok će AC Milan igrati kvalifikacije. Pored Leccea, u drugu ligu sele Brescia i Spal.