Ogromni gubici u Interu u devet mjeseci

Serie A 24. srp 202017:26 > 17:40
print screen

Pandemija koronavirusa ozbiljno je pogodila sve nogometne klubove i njene razmjeri tek će se vidjeti. Ono što je već sada vidljivo je koliko su klubovi već izgubili sredstava.

Milanski Inter izašao je sa obračunskim podacima za prethodnih devet mjeseci. I nisu nimalo ohrabrujući. Prihodi su pali za 30.5 milijuna eura, s 271 na 240.5 milijuna eura. Na ovakav pad prihoda očekivano utjecala je pandemija, čiji su efekti smanjenje prihoda od sponzora, izostanak prihoda na dan utakmice, zbog neprisustva publike.

a druge strane povećali su se rashodi za 73 milijuna eura. Najveća stavka su transferi novih nogometaša i njihove plaće. Dakle, ukupni gubici Intera u prvih devet mjeseci sezone, zaključno sa 31. ožujkom, iznose 103.5 milijuna eura.

Ova vijest će najviše pogoditi Antonija Contea koji je već napravio ogroman spisak želja, a kako stoje stvari od dosta imena morat će se odustati. A zna se kako Conte zna biti nezgodan kada mu se ne izađe u susret oko pojačanja.