Atalanta korak bliže čarobnom cilju

Serie A 21. srp 202021:47 > 21:52
Getty Images/Marco Luzzani

Večeras je Atalanta u Bergamu ugostila Bolognu u susretu 35. kola Serie A. Na kraju je Atalanta slavila minimalnu pobjedu, rezultatom 1:0.

Prvu veću šansu na utakmici imala je Bologna, ali je u devetoj minuti Gollini obranio Sorianov šut.

Nije bilo previše uzbuđenja u prvom dijelu. Ipak, Atalanta je mogla do prednosti u 29. minuti kada je Pašalić bio u situaciji 1 na 1 s golmanom Bologne – koji je na kraju bio uspješniji.

U 39. minuti je Bologna bila jako blizu prednosti pošto je Musa Barrow iz slobodnjaka pogodio prečku.

Otvaranje drugog poluvremena je donijelo ofanzivu Atalante. Luis Muriel je prvo nakon solo prodora pokušao u 50. minuti, da bi potom Castagne također uputio udarac, ali je oba puta od nogometaša Atalante uspješniji bio golman Skorupski.

U 63. minuti ipak Atalanta stiže do vodstva. Duvan Zapata se dobro snašao i odigrao pas za Muriela koji nije propustio priliku da pogodi za 1:0.

Mario Pašalić igrao je do 46. minute, dok je Boško Šutalo u igru ušao u 80. minuti za Atalantu.

Ovom pobjedom je Atalanta, barem narkatko, skočila na drugu poziciju na ljestvici. Momčad iz Bergama sada ima 74 boda, dva boda više, ali i utakmicu više u odnosu na trećeplasirani Inter. Stara dama sa utamicom manje, na prvoj poziciji, bježi šest bodova.

Atalanta je ovim pogotkom došla na ukupnih 95 i tri kola prije kraja im nedostaje pet golova kako bi došli do čarobne stotke. Prvoplasirani Juve ima čak 23 postignutih pogotka manje od njih.

Bologna je ostala 10. sa 43 boda na svom kontu.