Conteova izjava bi mogla navući bijes navijača Intera

Serie A 21. srp 202018:42 > 18:46
Fred Lee/Getty Images

Trener Intera Antonio Conte smatra da je njegov klub napravio iskorak u odnosu na prethodnu sezonu, ali ako želi biti najbolji u Serie A mora pogledati kako to Juventus radi već devet godina.

Ako se ne dogodi nešto neočekivano, bit će ovo deveta sezona u nizu u kojoj će Juve osvojiti titulu u Italiji.  Pobjedom nad Laziom u ponedjeljak nogometaši “Stare dama” napravili su krupan korak ka Scudetu, pošto sada imaju 80 bodova, osam više od drugoplasiranog Intera.

Inter je dan ranije osvojio (samo) bod na teškom gostovanju Romi (2:2) i praktično ostao bez šanse da bude prvi, ali je osigurao jedno od prva četiri mjesta i plasman u Ligu prvaka.

Trener Antonio Conte svjestan je da će Juve ponovno prvi proći kroz cilj. Tim povodom rekao je da Inter, ako želi napredovati kao ekipa i da ponovo osvoji Scudetto, mora se ugledati na Juventus.

Mislim da je za Inter jako važno što se kvalificirao za Ligu prvaka, ali ako želimo napredovati moramo se ugledati na Juventus, to nema sumnje. Oni dominiraju Italijom već devet godina. I dalje su najbolji i ako se želimo poboljšati, moramo gledati najbolje“, rekao je Antonio Conte.

On je kao igrač i trener Juventusa ukupno osvojio osam Scudetta (pet kao igrač, tri kao trener), sad isto to želi na klupi Intera. Međutim, svjestan je da na tom putu mora ići korak po korak.

“Nemam razloga kritizirati igrače. Od početka sezone smo bili u Top 4 gdje je klubu kao Inter uvijek i mjesto. To smo uspjeli ove sezone četiri kola prije kraja i evidentno je da smo napravili korak naprijed u odnosu na prethodnu sezonu. Bili smo mnogo konstantniji i ispunili smo cilj da osiguramo plasman u Ligu prvaka bez većeg stresa“, ističe Conte.

Posljednju titulu Inter je osvojio prije točno deset godina, u sezoni 2009-2010 kad je ekipu s klupe vodio Jose Mourinho.