Juventusu se skoro dogodilo nešto nezamislivo!

Serie A 15. srp 202023:36 > 23:40
Marco Luzzani/Getty Images

Nastavlja Juventus s problematičnim nastupima. Ovog puta u utakmici 33. kola Serie A na gostovanju Sassuolu iako je vodio 2:0 jedva je spasio remi i odigrao tek 3:3.

Nakon samo 12 minuta Juventus je vodio 2:0, golovima Danila u petoj i Higuaina u 12. minuti. U oba navrata asistent je bio Pjanić. Već tada je izgledalo da će Stara dama upisati rutinski tri boda i dodatno se približiti Scudetu. Međutim, nadu domaćina vratio je Filip Đuričić u 29. minuti, odlično je reagirao na ostavljenu loptu Caputa i zakucao loptu u mrežu gostiju.

Berardi u 51. minuti donosi izjednačenje, a potpuno pomračenje Stare dame uslijedilo je samo tri minute kasnije, kada je ovog puta Caputo bio strijelac. Ipak, Juventus je spasio bod golom Alexa Sandra u 64. minuti. I psim gubitka dva boda Juventus ima sigurnu razliku na prvom mjestu. Na svom kontu ima 77 bodova, sedam više od Atalante, dok je Lazio novim remijem bez golova u Udinama ostao treći sa 69 bodova.