Rebić ponovno odličan, asistirao u derbiju

Serie A 12. srp 202023:44 > 23:45
Marco Luzzani / Stringer

Hrvatski reprezentativni napadač Ante Rebić bio je asistent za prvi pogodak Milana koji je u susretu 32. kola talijanskog nogometnog prvenstva odigrao 2-2 (1-1) na ostovanju kod Napolija.

Rebić je u 20. minuti lijepo primio loptu u domaćem kaznenom prostoru te potom poslao loptu na drugu vratnicu gdje je utrčao Theo Hernandez koji je poluvolejem s pet metara svladao Ospinu za vodstvo Milana od 1-0.

Do odmora je Napoli poravna kada je Di Lorenzo u 34. minuti najbrže reagirao na odbijenu loptu nakon obrane Donnarumme, da bi u 60. minuti domaći sastav stigao do prednosti kada je Mertens uspio provući loptu kroz noge vratara gostiju.

Na konačnih 2-2 poravnao je Kessie u 73. minuti iz kaznenog udarca kojega je izborio Bonaventura.
Rebić je igrao za Milan do 88. minute.

Ovim remijem Milan je ostao sedmi sa 50 bodova, dva manje od šestog Napolija.

REZULTATI 32. KOLA,
Subota:
Lazio – Sassuolo 1-2 (Luis Alberto 33 / Raspadori 52, Caputo 90+1)
Brescia – Roma 0-3 (Fazio 49, Kalinić 62, Zaniolo 74)
Juventus – Atalanta 2-2 (Cristiano Ronaldo 55-11m, 90-11m / Zapata 16, Malinovskij 81)
Nedjelja:
Genoa – SPAL 2-0 (Pandev 24, Schoene 54)
Udinese – Sampdoria 1-3 (Lasagna 37 / Quagliarella 45+1, Bonazzoli 84, Gabbiadini 90+4)
Cagliari – Lecce 0-0
Parma – Bologna 2-2 (Kurtič 90+3, Inglese 90+5 / Danilo 4, Soriano 16)
Fiorentina – Verona 1-1 (Cutrone 90+6 / Faraoni 18)
Napoli – Milan 2-2 (Di Lorenzo 34, Mertens 60 / Hernandez 20, Kessie 73-11m)