I Maldini napušta Milan

Serie A 7. srp 202018:59 > 19:03
Alessandro Sabattini, Getty Images Sport

Izvršni direktor AC Milana Ivan Gazidis pokušao je “kupiti” Paola Maldinija novom funkcijom u klubu, ali igračka legenda “rossonera” to je odbila i na kraju sezone odlazi iz sedmerostrukog prvaka Europe, objavili su u utorak talijanski mediji.

Njemački stručnjak Ralf Rangnick (61), koji bi trebao preuzeti kormilo Milana, dobit će velike ovlasti i, osim trenerskog posla, bit će zadužen i za igračke transfere, pa je time uloga Paola Maldinija postala suvišna, baš kao i njegova prijatelja iz igračkih dana Zvonimira Bobana.

nova s

Boban i Maldini su prošlog ljeta postali sportski i tehnički direktori kluba, te su bili zaduženi za sportsku politiku AC Milana. No, kad je Boban doznao da Gazidis iza njihovih leđa pregovara sa Rangnickom, javno je kritizirao Gazidisa i zbog toga je u ožujku dobio otkaz.

Rangnick bi trebao potpisati trogodišnji ugovor s Milanom, a nagađa se da će mu godišnja plaća biti oko pet milijuna eura.