Milan izrešetao Lazio u Rimu, Rebić ponovno strijelac!

Serie A 4. srp 202023:23 > 23:24
Marco Luzzani / Stringer

Po svemu sudeći, Juventus može polako slaviti naslov, pošto je njihov jedini konkurent usred Rima teško poražen od Milana

Hrvatski reprezentativni napadač Ante Rebić bio je strijelac za Milan koji je u susretu 30. kola talijanskog prvenstva iznenađujuće kao gost svladao drugoplasirani Lazio s visokih 3-0 (2-0).

Rebić, koji je odigrao drugo poluvrijeme za Milan, postigao je treći pogodak svoje momčadi u 59. minuti. Njega je odlično u domaćem kaznenom prostoru proigrao Bonaventura, a naš je napadač potom rutinski sa 10-ak metara svladao Strakoshu. Bio je to deveti pogodak Rebića u Serie A ove sezone.

Milan je poveo sretnim pogotkom Calhanoglua u 23. minuti, njegov udarac izvan kaznenog prostora pogodio je Parola, promijenio smjer i lopta je postala nedohvatljiva za Strakoshu, a na 2-0 povisio je Ibrahimović iz kaznenog udarca dosuđenog zbog igranja rukom Radua u 34. minuti.
Ovom pobjedom Milan je skočio na šesto mjesto ljestvice sa 46 bodova, dva manje od pete Rome, a jednim više od sedmog Napolija, dok je drugi Lazio dodatno izgubio korak s vodećim Juventusom koji je ranije u subotu u gradskom derbiju svladao Torino sa 4-1 (2-1). Lazio je ostao na 68 bodova i sada za Juventusom zaostaje velikih sedam bodova.