Inter utrpao šest komada, Milan kiksao

Serie A 2. srp 20208:07 > 8:09
Emilio Andreoli / Stringer

U susretu 29. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na San Siru pobijedio Bresciju s čak 6-0, Milan je na gostovanju kod SPAL-a odigrao 2-2, dok je Verona u sjajnoj utakmici pobijedila Parmu s 3-2.

Inter je rutinski stigao do pobjede protiv jednog od najvećih kandidata za ispadanje iz Serie A.

Golove za milanski sastav zabili su Ashley Young (5), Alexis Sanchez (20-11m), Danilo D’Ambrosio (45), Roberto Gagliardini (52), Christian Eriksen (83) i Antonio Candreva (88). Marcelo Brozović nije nastupio za Inter.

Za razliku od Nerazzurra, gradski rivali AC Milan osvojili su tek bod na gostovanju kod SPAL-a izjednačivši na 2-2 u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Domaćin je poveo u 13. minuti golom Mattie Valotija, a u 29. je na 2-0 povisio Sergio Floccari. U posljednjim trenucima prvog dijela SPAL je ostao s igračem manje nakon što je isključen Marco D’Alessandro što je Milan u nastavku iskoristio.

Rafael Leao je u 80. minuti smanjio na 1-2, da bi bod gostima osigurao Francesco Vicari uguravši loptu u vlastitu mrežu u četvrtoj minuti nadoknade. Karlo Letica je branio za SPAL, dok je Ante Rebić kod Milana igrao do 65. minute kada ga je zamijenio Zlatan Ibrahimović.

Verona, koju vodi Ivan Jurić je u sjajnoj utakmici prepunoj obrata pobijedila Parmu s 3-2. Gosti su poveli 1-0, Verona je potom okrenula rezultat da bi Parma izjednačila na 2-2, ali je Jurićeva momčad ipak iščupala pobjedu.

Strijelci za Veronu bili su Samuel di Carmine (45+3-11m) , Mattia Zaccagni (54) i Matteo Pessina (81), dok su strijelci za goste bili Dejan Kuluševski (14) i Riccardo Gagliolo (64).

Fiorentina je kod kuće izgubila od Sassuola s 1-3. Golove za goste zabili su Gregoire Defrel (24-11m, 36) i Mert Muldur (60), a za Viole, u čijim redovima nije bilo Milana Badelja, zabio je Patrick Cutrone (89).

Bologna i Cagliari su odigrali 1-1. Domaćin je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela golom Muse Barrowa, a na početku nastavka izjednačio je Giovanni Simeone. Marko Rog je igrao cijeli susret za goste.

U utorak je vodeći dvojac Juventus i Lazio ostvario gostujuće pobjede. Juventus je slavio s 3-1 kod Genoe, dok je Lazio pobijedio Torino sa 2-1.

Na ljestvici vodi Juventus sa 72 boda, Lazio na drugom mjestu ima 68 bodova, dok je Inter treći sa 64 boda. (H)