Nije gotovo: Ćiro se vratio pogocima, Lazio pobjedama!

Serie A 27. lip 202023:53 > 23:56
Marco Rosi, Getty Images Sport

Lazio je nakon poraza u prvoj utakmici nakon duge pauze ponovno pobijedio i ostao u utrci za naslov prvaka

Lazio je vodio u Bergamu u prošlom kolu s 2:0, pa je izgubio s 3:2, a večeras je momčad Simeonea Inzaghija imala 0:1 na Olimpicu nakon 45 minuta, ali je uspjela doći do 20. pobjede i Juventusu se primaknuti na četiri boda, pa samim tim ostati u igri za Scudetto.

Povele su Viole i to fantastičnim pogotkom veterana Francka Riberyja u 25. minuti, no nebeskoplavi nisu odustajali, a to se isplatilo u nastavku susreta.

Strijelac za izjednačenje bio je prvi topnik lige Ciro Immobile s bijele točke u 67. minuti, a to mu je bio 28. prvenstveni pogodak ove sezone. U 83. minuti Luis Alberto pogodio je za potpuni preokret i slavlje. Utakmicu je obilježio grub prekršaj Vlahovića kod gostiju iz Firence, zbog kojeg je dobio direktan crveni karton.

Laziju slijedi gostovanje u Torinu već za tri dana, ali nada se da istog dana Genoa može zaustaviti Juventus.

Također, treba dodati da je Laziju večeras dosuđen 15. penal u ovoj sezoni Serije A i to je rekord lige od kako se vodi statistika od sezone 2004/05.