Rangnicku velike ovlasti u Milanu

Serie A 18. lip 202013:26 > 13:29
(Photo by Matthias Kern/Bongarts/Getty Images)

Nijemac dolazi u klub sa San Sira, a prema svemu sudeći čeka ga iznimno zahtjevan posao

Nakon obavljenih razgovora, koje je proteklih dana u Austriji vodio s izvršnim direktorom AC Milana Ivanom Gazidisom, njemački stručnjak Ralf Rangnick (61) pristao je preuzeti kormilo sedmerostrukog prvaka Europe, objavili su u četvrtak talijanski mediji.

Rangnick bi trebao potpisati trogodišnji ugovor s Milanom koji će mu donijeti velike ovlasti. Osim trenerskog posla, bit će zadužen i za igračke transfere, a nagađa se da će mu godišnja plaća biti oko pet milijuna eura.

To znači da će nakon Zvonimira Bobana, bivšeg sportskog direktora Milana, iz kluba otići i tehnički direktor Paolo Maldini, igračka legenda Rossonera.

Rangnick je prošle sezone vodio Leipzig, a ove sezone je bio direktora sporta i razvoja u tom klubu.