Pogledajte kako sapunaju dasku Sarriju pred finale kupa

Serie A 16. lip 202015:18 > 15:28
Yifan Ding/Getty Images

Trener Juventusa Maurizio Sarri ističe da uopće ne razmišlja o tome što će mu protivnik u finalu kupa biti njegov nekadašnji klub Napoli.

SK

Utakmica finala talijanskog kupa na rasporedu je sutra u 21 sat na Sport klubu 1.

– Gledao sam kako je igrao Napoli u posljednjoj utakmici. Puštao je protivnika da visoko igra svoju igru, a svoju priliku dugo je čekao. Nisam siguran o čemu se tu točno radi, je li u pitanju bila taktika ili je tako igrao zbog loše forme.

Mediji u Italiji ističu da Sarri kao trener u Italiji nije osvojio nijedan trofej stvarajući mu tako dodatni pritisak pred prestojeće finale. Cijelu priču oko toga pokrenuo je predsjednik Napolija Aurelio de Laurentis.

Nije ugodno da te mediji označavaju kao nekoga tko u Italiji nije napravio ništa. Ja se s time ne bih složio jer možda nisam osvojio Scudetto ili Ligu prvaka, što su svakako dva najveća uspjeha, ali uspio sam izboriti osam promocija, što je također ogroman uspjeh. Uvijek postoji motivacija za osvajanje trofeja i u tom smislu ne može me motivirati nitko iz Napolija sa svojim provokativnim pričama. Ne zanima me što tko priča iz tog kluba, ja sam trener Juventusa i od toga mi veća motivacija ne treba – poručio je Sarri.

Trebamo li napominjati da se u Italiji smatra “smrtnim grijehom” prijelaz u konkurentski klub, makar i u ulozi trenera?

Nakon Sarrijeva dolaska u Juventus, mnogi navijači Napolija zakleli su se na doživotno neprijateljstvo prema ovom poznatom treneru.