Roma slavila protiv Intera u derbiju

Serie A 2. lis 201622:56 > 22:59
Paolo Bruno/Getty Images

Nogometaši Rome pobijedili su milanski Inter s 2-1 (1-0) u posljednjoj utakmici 7. kola talijanskog prvenstva, odigranoj u nedjelju na rimskom Olimpicu.

Edin Džeko je u 5. minuti postigao vodeći pogodak za Romu, ali je najveći dio posla obavio asistent Bruno Peres koji se probio po desnoj strani te idelno poslužio bosansko-hercegovačkog reprezentativca. Inter je do izjednačenja stigao u 72. minuti. Icardi je bio dodavač za Banegu koji se odlično snašao u kaznenom prostoru.

Roma je u 76. minuti stigla do pobjedničkog pogotka uz dosta sreće. Florenzi je ubacio iz slobodnog udarca, glavom je pucao Manolas, a lopta se prvo odbila od Perišićevih prsa, pa od Icardijeve glave te tako prevarila Handanoviča.

Ivan Perišić je odigrao svih 90 minuta za Inter, a njegov klupski i reprezentativni kolega Marcelo Brozović nije se našao na popisu Franka De Boera za gostovanje u Rimu.

Roma je pobjedom stigla do 13 bodova i trećeg mjesta uz samo bod zaostatka za drugoplasiranim Napolijem, a pet manje ima od vodećeg Juventusa. Inter je pao na deveto mjesto sa 11 bodova. Na začelju su Palermo sa 6, Empoli s 4 i Crotone sa samo jednim bodom iz sedam utakmica.