Promjena pravila u pet do dvanest: Ukinuli produžetke

Serie A 10. lip 202015:04 > 15:09
Stefano Guidi/Getty Images

Ukoliko nakon 90 minuta Juventus i Milan ponovo odigraju 1:1, a Inter u gostima pobijedi Napoli s 0:1 odmah će se pristupiti izvođenju kaznenih udaraca

Čelnici nogometnog saveza Italije dva dana prije uzvratnih utakmica polufinala Kupa odlučili su promijeniti pravila. Odluka je stigla dosta kasno, a na nju će zasigurno reagirati sudionici polufinala.

Dakle, ukoliko nakon 90 minuta Juventus i Milan ponovo odigraju 1:1, a Inter u gostima pobijedi Napoli s 0:1 odmah će se pristupiti izvođenju kaznenih udaraca.

Marco Luzzani, Getty Images Sport

Identičan scenarij će biti i u finalu. Ukoliko nakon 90 minuta igre rezultat bude neriješen uslijedit će izvođenje kaznenih udaraca.

Covid 19 je u kratkom vremenu itekako promijenio svijet, a naravno da niti nogomet nije imun na to. No, najvažnije da se nogomet igra, dugo su Talijani dvojili hoće li uopće nastaviti sezonu. Prvo se igra Kup, a nakon toga se nastavlja Serija A.