Kapetan Brescije: Ljudi kao da nisu upućeni u događanja

Serie A 25. svi 202022:04 > 22:14
(Photo by Giuseppe Bellini/Getty Images)

Uskoro bi se trebalo nastaviti i talijansko prvenstvo, no ima i onih kojima se takvo nešto ne sviđa.

Kako se već i zna, Italija je jedna od najteže pogošđenih europskih zemalja kad je riječ o epidemiji koronavirusa. Uskoro će krenuti i Serie A, no jedan od onih koji je digao glas protiv toga je i kapetan Brescije, Daniele Gastaldello.

‘Odluka da se prvenstvo završi je forsiranje. Zamislite, trebamo igrati 12 utakmica u ljetnim uvjetima. Pojedine utakmice će početi u 16:30 sati. To je skandalozno. Nismo mi mašine, nego ljudi. Ljudi iz drugih krajeva Italije kao da nisu upućeni u događanja u Lombardiji. Mnogi me na ulici pitaju zašto se nastavlja sezona. Mnogi su izgubili članove obitelji, bliske prijatelje… Ovo počinje na silu’ – ljut je bio Gastaldello.

Kapetan ove talijanske momčadi nije baš presretan i zbog činjenice da su se neki klubovi odlučili na rezanje plaća zbog uzrokovane krize.

‘Neki igrači imaju velike zarade, ali ima i onih koji su na minimalcu, koji uz to moraju uzdržavati obitelj. I ne smiju im kasniti plaće. Nismo baš svi Cristiano Ronaldo’ – zaključio je.