Serie A: Šest klubova u doigravanju za prvaka

Serie A 22. svi 202010:06 > 10:12
Alessandro Sabattini/Getty Images

Italija je najviše stradala pod naletom koronavirusa, a načini za završetak nogometne sezone samo se gomilaju, ako uopće bude moguće nastaviti i završiti

Početkom lipnja bit će donesena odluka, a u Italiji već pišu o tome kako će se prvak Italije odlučiti kroz play-off.

Vlada Italije i Nogometni savez te zemlje zabranili su utakmice do 14. lipnja, pa je i dalje neizvjesno kada će se i hoće li se uopće nastaviti sezona u Seriji A, a čak i ako se nastavi, pitanje je u kojem sistemu će se dočekati kraj.

Za šest dana održat će se još jedan sastanak s ministrom sporta. U slučaju da ne bude moguće nastaviti cijelo prvenstvo, La Repubblica je nagovijestila format play-offa u kojem će se za titulu boriti šest klubova.

U polufinalu će, navodi se, automatski biti Juventus i Lazio, dok će se Inter protiv Napolija boriti za plasman u završnicu, a Atalanta protiv Rome Edina Džeke. Juventusu bi na noge došao pobjednik prvog duela, dok bi Laziju rival bio ili gradski rival iz Rima ili Atalanta.

Na sličan način bi se razigravalo za ostanak. Posljednjih šest momčadi, tri napuštaju Seriju A, a bit će odlučeno i tko je sedmi, odnosno tko bi se plasirao u kvalifikacije za Europsku ligu.

Ukoliko ipak ne bude baš nikakvih uvjeta za nastavak, onda bi se se plasman odlučio trenutnim stanjem na tablici.

Priznat ćete, bilo bi neobično da se sezona okonča na ovaj način, ali bilo bi spektakularno i nekako fer ukoliko već ne bude vremena da se odigraju sva preostala kola. No, s Talijanima se za sada zna samo da se ništa ne zna.