David Alaba radi veliki transfer u Serie A?

Serie A 9. svi 20209:01 > 9:04
(Photo by Mike Hewitt/Getty Images)

David Alaba (27) razmatra odlazak iz Bayerna i prelazak u milanski Inter

Austrijanac je iz Beča kao 16-godišnjak došao u Bayern i dosad je za prvu momčad odigrao skoro 400 utakmica, no sada je otvoren i za nove izazove u karijeri.

Potvrdio je to i sam Alaba, čije se ime odmah počelo dovoditi u vezu s najvećim klubovima današnjice, a posljednji u nizu s kojim se povezuje je – Inter.

Mediji u Italiji tvrde da su se Nerazzurri ozbiljno uključili u priču i da čine sve kako bi Alabu doveli na Giuseppe Meazzu, a iza svega, naravno, stoji Antonio Conte koji ga je želio i dok je vodio Chelsea.

“Conte vjeruje da bi se Alaba sjajno uklopio u njegov sistem”, navodi se.

(Photo by Emilio Andreoli/Getty Images)

Problem po Inter predstavlja što Alabu još prate španjolski velikani Barcelona i Atletico Madrid.

Inače, nogometaši iz Austrije se dosad nisu najbolje snalazili u Interu. Godinu dana u klubu je proveo Marko Arnautović, za kojeg je Mourinho govorio da je ‘sjajna osoba s mentalitetom djeteta’, a Valentino Lazaro je trenutno na posudbi u Newcastleu.