Dok njeguje bolesnu majku mogao bi ostati bez kluba!

Serie A 26. tra 202020:31 > 20:41
Emilio Andreoli/Getty Images

Gonzalo Higuaín prolazi kroz vrlo osjetljivu situaciju. Napadač se početkom pandemije vratio u Argentinu i nije jasno hoće li se vratiti u Italiju u nastavku sezone Serie A.

Majka Juventusove zvijezde teško je bolesna, a napadač je odlučio da će najveći prioritet trenutno biti boravak uz majku.

Ipak, Higuain je prisiljen dobro promisliti o situaciji, ali još nije dao jasan odgovor klubu hoće li se vratiti na treninge. Tuttosport piše da postoje tri moguća scenarija za rasplet ove situacije:

1. Povratak u Italiji i završetak sezone

2. Ostanak u Argentini uz dozvolu Juventusa

3. Ostanak bez dozvole i prekid ugovora

Prije nekoliko dana, talijanski mediji su tvrdili da se Higuaín nalazi na transfer listi, iako teoretski ima ugovor do kraja sezone 2020./21..

Gonzalo Higuaín napustio je Juventus kada su treneri i igrači bili u karanteni nakon što su rezultati testova Ruganija i Matuidija utvrđeni pozitivnim. Argentinac je zaustavljen od policije, ali je imao potvrdu da je negativan pa su ga pustili da napusti državu privatnim letom.

Catherine Ivill/Getty Images

Zrakoplov nije mogao izravno letjeti u Argentinu, već je morao ići preko Španjolske i Francuske. Juventus je odobrio taj let, ali sada neizvjesno čekaju hoće li se Higuain vratiti. Trenutno su sve opcije otvorene, tvrde upućeni i obaviješteni.

Higuain je miljenik trenera Stare dame, Maurizija Sarrija i često ga je koristio u početnoj postavi ove sezone. Bio bi to sigurno veliki udarac kada bi ostao bez igrača takvog kalibra za trenera koji od prvih dana ima klipove pod nogama dok pokušava zadržati posao.