(ANKETA) TOP 10 legendi Rome

Serie A 24. tra 202017:45 > 17:46
(Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Nakon Lazija, na redu su njihovi rivali Roma koja je u svojoj povijesti osvojila tri naslova prvaka Italije

Talijanski klub Roma nastao je 1927. kao udruženje triju klubova ( Roman FC, SS Alba-Audace te Fortitudo Roma Pro SGS).

Rimski klub, kao što je već poznato, ima veliko suparništvo s Lazijem, a u svojoj je povijesti osvojila tri naslova prvaka i devet talijanskih kupova, od čega je posljednji došao 2008. Znači, prošlo je već podosta vremena da Rimljani nisu ništa osvojili.

Kroz klub su prošle mnoge igračke legende, a prvo mjesto uvjerljivo je zaslužio Francesco Totti koji je Vučici služio od 1993. do 2017.

10. FRANCO TANCREDI (1977. – 1990.)

Počinjemo s golmanom, a to na desetom mjestu je Tancredi koji je u Rimu osvojio jednu Serie A i pet talijanskih kupova. Asistirao je Fabiju Capellu u engleskoj reprezentaciji dok je ovaj bio izbornik.

Photo by Michael Regan/Getty Images

9. ALDAIR (1990. – 2003.)

Jedan od najcijenjenijih Brazilaca ikad koji su zaigrali u Romi. Proveo je na Olimpicu dugih 13 sezona i za to vrijeme je ostavio dubok trag, posebno u obrani gdje je izluđivao protivničke napadače. Roma je umirovila njego dres s brojem šest, no 10 godina kasnije ponovno je u vlasništvu Kevina Strootmana.

Photo by Andreas Rentz/Bongarts/Getty Images

8. DAMIANO TOMMASI (1996. – 2006.)

Brz, jak, uporan, dosljedan, marljiv i svestran igrač. Takve karakteristike se pripisuju ovom bivšem veznom genijalcu koji je stvarno bio upečatljiv.

Photo by Newpress/Getty Images

7. SEBASTIANO NELA (1981. – 1992.)

Još jedan od onih obrambenih strojeva koji je briljirao u Rimu u svoje vrijeme. Osvojio jedno tlaijansko prvenstvo, tri kupa, a u Italiji je oš igrao za Genou i Napolo.

6. ROBERTO PRUZZO (1978. – 1988.)

Tri puta je osvajao nagradu za najboljeg strijelca u talijanskoj ligi, a gotovo svaku drugu utakmicu je bio strijelac u prosjeku. Četiri kupa i jedno osvojeno prvenstvo u dresu Rome imao je ovaj napadač a za Azzurre je nastupio šest puta.

5. AGOSTINO DI BARTOLOMEI (1972. – 1984.)

Bartolomei je vjrojatno najbolji talijanski igrač koji nikad nije nastupio za talijansku reprezentaciju. Bio je ljubimac najvijača, a svoj život je tragično skončao 1994. kada se ubio.

4. GIUSEPPE GIANNINI (1981. – 1996.)

Jedan od najpoznatijih talijanskih igrača u dresu Rome. Prije Tottija, on je bio taj koji je bio simbol i ikona kluba, također je odbijao brojne ponude europskih klubova. Isticao se svojom elegancijom, tehnikom i vizijom.

Allsport UK /Allsport

3. DANIELE DE ROSSI (2001. – 2019.)

Jedan od najvećih u dresu Rome. Među navijačima je bio poznat kao ‘Capitan futuro’, što znači budući kapetan poslije Tottija. Poznata je i njegova kultna izjava: ‘Jedino mi je žao što Romi mogu posvetiti samo jednu karijeru’, ovime je sve rečeno.

Getty Images/Marco Luzzani

2. BRUNO CONTI (1973. – 1991.)

Cijelu karijeru proveo je s Romom s kojom je osvojio Scudetto 1983. Za Contija se vežu dvije zanimljivosti. Kad je imao 13 godina mogao je otići u SAD igrati bejzbol. Tijekom Svjetskog prvenstva 1982. Pele je jednom rekao za njega da je on bio veći Brazilac od svih drugih brazilskih igrača, aludirajući na njegovu sjajnu tehniku.

Photo by Claudio Villa/Getty Images

1. FRANCESCO TOTTI (1993. – 2017.)

Jedan od najvećih talijanskih igrača, jedan od najtalentiranijih igrača svoje generacije, i zasigurno Romin najveći igrač u povijesti. Debitirao je kao 16-godišnjak, a sve ostalo je povijest. Drži rekod za najviše golova i nastupa u dresu rimskog kluba.Totti je zapravo Roma, ovaj gladijator je sve dao za klub s Olimpica.