Još jedan talijanski velikan želi dovesti Rakitića

Serie A 22. tra 202023:07 > 23:09
Maja Hitij/Getty Images

Ivan Rakitić ovog ljeta trebao bi napustiti Barcelonu, ako je vjerovati predviđanjima talijanskih i španjolskih medija koji tvrde kako je pitanje samo kluba u kojem će nastaviti karijeru.

Mjesecima se piše o interesu talijanskih klubova poput Milana, Intera i Juventusa, a spominjali se još članovi La Lige Sevilla i Atletico Madrid. Ranije se spominjao i interes Manchester Uniteda. Sada se pojavila informacija o interesu Napolija koju je objavio napuljski Radio Kiss, a prenijela Marca.

Iako su šanse Napolitanaca da dovede hrvatskog reprezentativca male zbog interesa jačih i solventnijih klubova, u gradu podno Vezuva ipak rade na ovom potencijalnom transferu.

Napoli je navodno već krenuo u pregovore s Kataloncima i što se tiče samih razgovora s klubom ima ravnopravnu poziciju kao i ostali interesanti za usluge hrvatskog veznjaka.

Francesco Pecoraro/Getty Images

Ovo nije prvi prijelazni rok u kojem se piše o Rakitićevom odlasku iz Barcelone, a u prošlom prijelaznom roku ga se i sam klub pokušavao riješiti tako što bi ga poslao u Pariz kao dio odštete za Neymara.

“Svjestan sam situacije i svog statusa, ali nisam vreća krumpira s kojom mogu raditi što ih volja. Želim biti tamo gdje me vole, poštuju i trebaju. Ako je to u Barceloni, divno, a ako nije, otići ću tamo kamo želim ja sam, a ne kamo me pošalju. Već sam klubu jasno dao do znanja da neću trpjeti takvo ponašanje” – rekao je Rakitić prije deset dana za Mundo Deportivo.