Mertens sve dogovorio s novim klubom

Serie A 16. tra 202017:57 > 17:59
Adam Berry/Bongarts/Getty Images

Dries Mertens će na kraju ove sezone napustiti Napoli nakon što je odbio potpisati novi ugovor.

Marco Luzzani/Getty Images

Mertens je nekoliko mjeseci pregovarao s čelnicima Napolija oko novog ugovora, ali na kraju nisu uspjeli pronaći zajednički jezik. Talijanski mediji pišu da će Belgijac sigurno napustiti San Paolo, ali da će ostati u Serie A.

Kako piše Calciomercato ovaj iskusni napadač dobio je ponudu od Intera, te je već neko vrijeme u kontaktu s klubom s Meazze. Navodno, Mertens nema ništa protiv toga da potpiše za Inter gdje već igra njegov sunarodnjak Romelu Lukaku.

Mertens se ranije povezivao još s Arsenalom, Manchester Unitedom i Chelseajem, ali čini se da mu je cilj da ostane u Italiji, te da ponudu Intera jednostavno ne može odbiti.

On bi s Nerazzurrima trebao potpisati ugovor na dvije godine uz opciju da isti produži na još godinu dana. Mertens će po sezoni zarađivati oko šest milijuna eura, odnosno milion eura više nego što zarađuje u Napoliju.