Talijani predložili nezamislivu ideju za nastavak lige

Serie A 8. tra 202018:24 > 18:30
Sergei FadeichevTASS via Getty Image

U Talijanskom nogometnom savezu postoji jaka želja da se sezona Serie A, prekinuta zbog pandemije novog koronavirusa, odigra do kraja.

Zbog toga se konstantno razmišlja o mogućim datumima eventualnog nastavka, ali i o načinima na koji bi se natjecanje moglo organizirati i odigrati. Jedan od glavnih problema je i taj kako završiti sezonu bez velikog utjecaja na sljedeću.

Danas talijanska La Repubblica donosi članak o “ekstremnoj hipotezi” koja se, navodno, također razrađuje.

Riječ je o opciji u kojoj bi se sve preostale utakmice sezone 2019/2020 Serie A igrale u Rimu.

Plan bi, u slučaju “aktiviranja” spomenute opcije, bio da se svih 20 klubova Serie A preseli u Rim i da se koriste postojeći trening kampovi i tereni u talijanskog prijestolnici, za treninge i utakmice.

Iako se ne spominju konkretni objekti, vjerojatno bi se veliki broj utakmica igrao na stadionu Olimpico, “domu” Rome i Lazija.

Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Podsjetimo, slične špekulacije su se počele pojavljivati i u slučaju engleske Premier lige.

Tako i u Engleskoj postoji opcija da se sezona dovrši u lipnju i srpnju u izoliranim kampovima, u dijelu zemlje najmanje pogođenom pandemijom koronavirusa.