Poznato kad se Talijani vraćaju na terene

Serie A 8. tra 20209:33 > 9:38
Alessandro Sabattini/Getty Images

Situacija u Italiji polako će se normalizirati, a povratak na terene, čini se, nije baš tako daleko

Klubovi iz talijanske Serije A mogli bi za nešto manje od mjesec dana započeti s treninzima za nastavak sezone.

Italija je zemlja koja je žestoko pogođena pandemijom koronavirusa, ali stvari polako idu u dobrom smjeru i očekuje se da bi životne aktivnosti mogle početkom svibnja doći u normalu.

To svakako treba obradovati ljubitelje nogometa jer je, prema navodima Gazzette dello Sport, početak trening kampa za klubove iz Serije A zakazan za četvrtog svibnja.

Ovaj list navodi kako klubovi razmišljaju o povratku na trening četvrtog svibnja uz obaveznu distancu među igračima, da bi nakon tri tjedna treninga krenuli i sa utakmicama.

Postoje tri potencijalna datuma za nastavak sezone. Prvi je 24. svibanj, a tu su još u opcijama 31. svibanj i 7. lipanj. Klubovi bi u tom slučaju imali šest i pol tjedana da završe prvenstvo, koje bi potrajalo do početka srpnja.

FIFA je odlučila izaći momčadima u susret i odlučila je produžiti ugovore igračima koji su bili slobodni 30. lipnja i omogućila im je da završe sezonu s aktualnim ekipama.

Čini se kako se život u Italiji, ali i u ostatku Europe polako vraća u normalne tokove i za nešto više od mjesec dana ćemo vjerojatno ponovo gledati i utakmice.

Sergei FadeichevTASS via Getty Image