Talijanski prvoligaši imaju uvjete za nastavak sezone

Serie A 2. tra 202023:30 > 23:37
Alessandro Sabattini/Getty Images

Još uvijek se ne zna kad će se nastaviti talijansko prvenstvo, ali klubovi imaju svoje uvjete

Nogomet u Italiji bi se trebao početi igrati krajem svibnja, danas je to predložio i talijanski ministar sporta VincenzoSpadafora.

Spadafora je tijekom dana održao sastanak s predsjednikom FIGC-a Gabrielom Gravinom nakon kojeg je dogovoreno da bilo kakvih nogometnih aktivnosti na Apeninima nema do 13. travnja.

I klubovi imaju svoj plan za nastavak sezone. Veliki broj briseva, redovna testiranja i maksimalna izolacija da bi se prvenstvo Serije A nastavilo što je prije moguće.

Rješenje da se igračima garantira maksimalna sigurnost je njihov dolazak u grupicama u trening kampove, zatim testiranje i onda boravak u izolaciji.

U slučaju da svi testirani budu negativni onda bi otišli u kolektivnu karantenu do kraja sezone ili do eventualno neke nove odluke. Kampove bi napuštali samo za vrijeme utakmica.

Novi sastanak klubova je zakazan za petak. Osim o smanjenju plaća pričat će se i o mogućem nastavaku natjecanja. Klubovi bi trebali početi s treninzima 3. svibnja, a utakmice bi se počele igrati 20. svibnja. Kao mogući datumi još se spominju 24. i 31. svibanj.

Do kraja Serije A preostalo je 12 punih kola te nekoliko zaostalih susreta, te uzvratni susreti polufinala i finalna utakmica Kupa Italije.

Alessandro Sabattini/Getty Images