Predsjednik saveza pozdravio potez igrača Juventusa

Serie A 30. ožu 202010:14 > 10:19
Tullio M. Puglia/Getty Images

Klub iz Torina je prije par dana objavio kako su se njihovi igrači odrekli dijela plaće za iduća tri mjeseca čime su uštedjeli dosta novaca za osoblje

Veliku gestu napravili su nogometaši Juventusa prije par dana kad su se odrekli dijela od plaće čime su klubu iz Torina uštedjeli 90 milijuna eura.

Kriza koronavirusa trese cijelu Italiju, ali Ronaldo i ekipa su pokazali veliko srce čime su i na neki način spasili osoblje Juvea.

Ovakav potez naišao je na brojne pohvale, a nije ih zaboravio spomenuti ni predsjednik Talijanskog nogometnog saveza, Gabriele Gravina.

‘Ovo što su napravili nogometaši i trener Juventusa junački je potez, primjer je za sve ostale, cijeli nogometni sustav. Zahvaljujem se kapetanu Chielliniju, njegovim suigračima i treneru Sarriju jer su opće dobro i interese ostalih postavili ispred svog interesa. Zajedništvo i solidarnost moraju biti odgovor na izvanredno stanje u kojem smo se našli i koje će biti još ozbiljnije ako uskoro ne nastavimo igrati nogomet. Samo kroz doprinose svih sudionika u nogometu taj sport će izaći iz ove krize’ – zaključio je Gravina.

%MCEPASTEBIN%