Juve se dogovorio s igračima: Uštedit će 90 milijuna!

Serie A 28. ožu 202020:11 > 20:13
Stefano Guidi/Getty Images

Nogometaši Juventusa pristali su na smanjenje plaća, uslijed pandemije koronavirusa i suspenzije sportskih natjecanja, čime će klub sačuvati oko 90 milijuna eura.

– Postigli smo dogovor s igračima i trenerima. On podrazumijeva smanjenje primanja za ožujak, travanj, svibanj i lipanj. Na taj način ćemo uštedjeti oko 90 milijuna eura za financijsku godinu 2019/20. U slučaju da se sezona nastavi, ponovo ćemo razgovarati sa svima u cilju povećanja plaćanavodi se u priopćenju Juventusa.

Iz torinskog velikana nisu priopćili koliko postotak od plaće će svakom od igrača i trenera biti smanjeno. Redukcija se može smatrati očekivanom, jer su nešto slično već napravili klubovi u Španjolskoj, ali ne i Real Madrid! Između ostalog, Barcelona je svim svojim članovima smanjila primanja za do 70 posto.