Veliko srce nogometaša Juventusa

Serie A 28. ožu 202015:07 > 15:09
Stefano Guidi/Getty Images

Opasan virus i dalje ne prestaje jenjavati u Italiji, a u toj kaotičnoj situaciji iskočili su igrači kluba iz Torina

Gety Images

Nogomet je na europskom tlu, zasad dostupan u Bjelorusiji. Kriza oko koronavirusa zahvatila je cijeli svijet, a kad se govori o Europi najjače je zahvaćena Italija.

U takvom neredu, ljudi ostaju bez radnih mjesta, mnogi poslodavci su zatvorili svoje trgovine i trebat će još dugo vremena da se opet stane na noge.

Takva situacija natjerala je igrače Juventusa koji su učinili veliku gestu. Naime, predvođeni kapetanom Giorgiom Chiellinijem svaki se igrač odrekao postotka svoje plaće. Narano, netko ima više, netko manje, ali na kraju krajeva bitno je da su pokazali veliko srce. Primjerice, za usporedu najveća zvijezda Cristiano Ronaldo se odrekao 3,8 milijuna eura za potrebe osoblja torinskog kluba

Osim toga, Portugalac je zajedno sa svojim menadžerom Jorgeom Mendesom pomogao bolnicama u Portu i Lisabonu.

Momčad iz Torina je tako napravila veliku gestu, odnosno htjeli su biti primjer i mnogim drugim klubovima da naprave isto.