Čelnik Brescie: Što rade u Laziju? Gori su od virusa!

Serie A 22. ožu 202012:03 > 12:10
Giampiero Sposito / Stringer

Predsjednik Brescie Massimo Cellino vrlo je oštro odgovorio Laziju nakon odluke da ta momčad nastavi trenirati usred pandemije koronavirusa.

Paolo Bruno/Getty Images

Cijela Italija zatvorena je zato što koronavirus harači državom. Dnevno se bilježi više tisuća novih slučajeva, a iz dana u dan padaju i rekordi po broju smrti. Dolaze samo užasne priče, zaraženo je preko 2 tisuća članova medicinskog osoblja, nekolicina je i preminula, a posebno je na udaru sjever, gdje su pokrajina Lombardija, grad Bergamo i grad Brescia.

Posljednju spominjemo s razlogom, vidjet ćeta uskoro i zašto.

Naime, vjerojatno je do vas došla informacija da su neki klubovi s južnog, (zasad) manje zahvaćenog dijela Italije počeli trenirati i pripremati se za nastavak Serie A. Valjda im je to u glavama. Konkretno, riječ je o Laziju (Rim) i Napoliju (Napulj).

– Ne budite šašavi. Kako možemo nastaviti sezonu? Mislim samo o sljedećoj sezoni i samo o tome. Kup Italije, Scudetto, ako Claudio Lotito (vlasnik Lazija, op.a.) to želi neka mu. Uvjeren je da mu je momčad nepobjediva. Pa neka i dalje vjeruje u to. Kako može sjediti i pričati o naslovu u Serie A kad imamo kugu pred vratima? Nogomet me trenutno uopće ne zanima – naljutio se prvi čovjek Brescie, spomenuti Massimo Cellino.

Brescia je trenutno posljednja na ljestvici sa 16 osvojenih bodova, devet manje od Genoe koje je prva iznad crte. Lazio drži drugo mjesto, samo bod iza Juventusa i čak osam ispred Intera.

Napoli je tek šesti u prvenstvu, ali je izborio polufinale kupa, kojeg spominje Cellino…

– Stalno dobivam vijesti koje su nevjerojatne, grad se suočava s tragedijom i osjećamo se bespomoćno. Ovi ljudi imaju roditelje, rođake, prijatelje koji umiru svakodnevno i pate u tišini. Da se ovo događa svuda, bila bi revolucija. Život je na prvom mjestu, ne možemo opet igrati ove sezone. Neki ne shvaćaju što se događa i ti ljudi su gori od virusa. Ne možemo razmišljati o tome kad ćemo nastaviti ni hoćemo li preživjeti. Ljudi budite realni, ovo je kuga – poslao je vrlo upozoravajuće riječi Cellino za Corriere dello Sport.

Alessandro Sabattini/Getty Images

– Odigrali smo dvije trećine sezone, jedna je ostala. Sezona je gotova, tako da ako netko hoće taj prokleti Scudetto, dajte mu ga. Ne kažem to zato što smo na dnu ljestvice, posljednji smo jer smo zaslužili. Neka dobiju što žele, ja mislim na one koji gube poslove, koji umiru svakog dana. Nogomet je posao. Vrlo je jednostavno, odrezat ćemo posljednju trećinu sezone, igrači neće dobiti trećinu plaće, odrezat ćemo trećinu TV prava, trećinu poreza. To je najlakši način.