Povijesni uspjesi i pun novčanik Atalante

Serie A 11. ožu 202013:39 > 13:42
Getty Images/Marco Luzzani

Plasmanom u četvrtfinale Lige prvaka, nogometni klub Atalanta zaradio je više od 50 milijuna eura u dosadašnjem dijelu sezone, priopćila je specijalizirana stranica Calcio e Finanza.

Boginja provincije ukupnim trijumfom 8:3 nad Valencijom izborila je mjesto među osam najboljih momčadi Europe. Osim tog povijesnog uspjeha, debitant u elitnom natjecanju značajno je popravio i svoje financije.

Atalanta je 10,5 milijuna utržila samo plasmanom u četvrtfinale, a kad se tome dodaju zarade u prethodnoj fazi, dobiva se više nego pristojna suma.

Prema podacima s Calcio e Finanza, klub iz Bergama je u međuvremenu zaradio i 15 milijuna za ulazak u grupnu fazu LP, 3.3 milijuna na ime povijesnog plasmana, 6.3 za ostvarene rezultate, 9.5 za prolaz u nokaut fazu i dodatnih 500.000 kroz preraspodjelu sredstava.

Uz to, 5 milijuna je uprihodovano i putem TV prava pa se na taj način dolazi do spomenute cifre od 50.1 milijuna europskih novčanica.