Navijači ne žele novac: Donirajte sve bolnicama

Serie A 10. ožu 202013:22 > 13:39
Getty Images

Klubovi su željeli vlasnicima godišnjih ulaznica željeli vratitio dio novca za one utakmice koje se zbog više sile igraju bez publike

Vatreni navijači ili glasne navijačke skupine najčešće povezujemo s dobrom atmosferom ili huliganizmom. Puno puta su me navijači uvjeravali u to da biti ultras nije ništa neobično. Samo jedan oblik navijanja i privrženosti određenoj klupskoj boji. No, puno sam toga prošao u novinarskoj karijeri i znam da kada odbace bokser, postaju angažirani ljudi u najčešće kriznim situacijama. Takvo što su nam pokazali ovih dana najvatreniji navijači talijanskog prvoligaša Bologne.

Naime, čelnici kluba su razmišljali na koji način da vrate dio novca navijačima koji imaju godišnje ulaznice, a ne mogu pogledati sve dvoboj zbog problema s korona virusom i uredbe da se utakmice igraju pred praznim tribinama. Onda su ih iznenadili navijači.

– Ne morate nam vraćati novac, donirajte ga bolnicama koje su prepune ljudi koje je ‘pokosio’ korona virus.