Gol-mašina Ciro Immobile ne staje, slavlje Rimljana

Serie A 23. velj 202014:44 > 14:48
Giuseppe Bellini/Getty Images

U prvom dvoboju nedjeljnog programa 25. kola talijanske Serie A ekipa Lazija slavila je na stadionu Luigi Ferraris protiv Genoe rezultatom 3:2 (1:0).

Lazio je već u drugoj minuti u vodstvo doveo crnogorski veznjak Adam Marušić, koji je poslije dodavanja Caiceda sjajno izdržao duel sa dvojicom obrambenih igrača i spretno završio za 1:0.

Početkom drugog poluvremena Lazio je duplirao prednost – Ciro Immobile je iskoristio grešku obrane gostiju, pokupio loptu na rubu šesnaesterca i preciznim udarcem po zemlji svladao Perrina za svoj 27. gol u sezoni. On je uvjerljivo najbolji strijelac Serie A, a najbliži pratitelj mu je Cristiano Ronaldo sa 21 golom.

Cassata je u 57. minuti prepolovio prednost Rimljana, a u 71. minuti Cataldi je praktično riješio dvoboj. Criscito je u 89. minuti uspio iz penala da postavi konačnih 3:2 za Lazio.

Poslije pobjede Lazio ima 59 bodova, tek jedan manje od lidera na ljestvici Juventusa. Bio je to nevjerojatni 21. dvoboj u nizu na kojem nebeskoplavi nisu doživjeli prvenstveni poraz. Sa druge strane ljestvice, Genoa je na 18. mjestu, u zoni ispadanja, sa 22 boda, jednim manje od rivala Sampdorije.

U sljedećem kolu Lazio će na Olimpicu dočekati Bolognu, dok će Genoa igrati protiv Milana na San Siru.