Sarri potpuno izgubio kontrolu u svlačionici Juvea

Serie A 17. velj 20208:50 > 8:55
Warren Little/Getty Images

Juventus je s 2:0 pobijedio Bresciju, a posljednjih 15-ak minuta na terenu je proveo Giorgio Chiellini.

Alessandro Sabattini / Stringer

Chiellini se nakon skoro šest mjeseci vratio na teren. Iskusni stoper je zbog ozljede ligamenta pauzirao još od prvog kola i duela protiv Parme kada je svojim golom i donio pobjedu Bianconerima.

Maurizio Sarri je poslije utakmice kazao kako se kapetan Juventusa sam zamijenio, pojavio se u dresu i samo je rekao da želi ući. Iskuskni stručnjak nije odbio njegov zahtjev.

Da budem iskren, Chiellini se sam zamijenio. Okrenuo sam se i on je bio ispred mene stajao je u dresu…Od jučer je tražio da dobije deset minuta. Nisam ga mogao odbiti”, kazao je Sarri.

Chiellinijev povratak će sigurno biti veliko ohrabrenje za Staru damu u nastavku sezone jer prisustvo kapetana i vođe obrane osim sigurnosti donosi i neophodnu ozbiljnost i maksimalan pristup u svakom susretu.