10.02.2020 | 11.27

'Epski' Brozović oduševio Talijane

Inter Milan

Marcelo Brozović odigrao je fantastično drugo poluvrijeme u velikom milanskom derbiju.

brozović

Emilio Andreoli/Getty Images

O nedjeljnom okršaju Intera i Milana još će se neko vrijeme pričati, Rossoneri su poveli s 2:0 da bi furioznim preokretom Inter došao do velikog slavlja.

Fantastičnu partiju u drugom poluvremenu odigrao je Marcelo Brozović koji je najprije zabio sjajan pogodak, a zatim kontroliravši sredinu terena doprinio konačnoj pobjedi Nerazzurra. Hrvatski veznjak postao je miljenik trenera Antonija Contea koji bez njega ne može niti zamisliti početni sastav Intera. Mišljenje dijele i talijanski mediji, a pogotovo navijači.

22

'Brozović se oslobodio nakon što se s njegove pozicije pomaknuo Calhanoglu, bio je smiren, praktički nepogrešiv, a zabio je i sjajan pogodak', kažu talijanski mediji u opisu derbija.

Brozović je ove sezone odigrao 21 utakmicu u Seriji A, postigao je tri gola, a četiri puta je asistirao. Sudjelovao je velikom broju akcija koje su pridonijele golovima njegove momčadi.

Hrvatski reprezentativac četvrtu je godinu u Interu, a ove sezone prikazuje najbolje partije, njegova se vrijednost na tržištu procjenjuje na 60 milijuna eura, ugovor s Interom traje do posljednjeg dana lipnja 2022. godine.