Juve uz dva penala do slavlja nad Fiorentinom

Serie A 2. velj 202016:26 > 16:33
Marco Luzzani - Inter/Inter via Getty Images

U 22. kolu talijanske Serie A Juventus je na domaćem terenu u Torinu svladao Fiorentinu

Nakon što su u prošlom kolu poraženi od Napolija, Juventus se vratio pobjedama i to na domaćem terenu protiv Fiorentine.

Momčad iz Torina je svladala Viole 3:0 uz dva gola Ronalda, i to iz kaznenih udaraca u 40. i 80. minuti. Prvi penal sudac Fabrizio Pasqua dosudio je uz pomoć VAR-a nakon što je gostujućeg igrača lopta pogodila u ruku, a drugi penal je također utvrđen pomoću videosnimke nakon što je bio prekršaj na Portugalcu.

Pobjedu je potvrdio Matthijs de Ligt u samoj završnici koji je zabio glavom nakon kornera s desne strane iz kojeg je ubacio Paulo Dybala. Milan Badelj je bio na klupi momčadi iz Firence

Milan je bez bolesnog Zlatana Ibrahimovića odigrao samo 1-1 na San Siru protiv Verone. Poveli su gosti preko Faraonija (13), a izjednačio je Calhanoglu (29). Ante Rebić je odigrao cijelu utakmicu za Milan.

Lazio je s 5-1 deklasirao kod kuće SPAL i probio se na drugo mjesto. Atalanta je kod kuće odigrala samo 2-2 protiv Genoe, a Mario Pašalić je igrao do 54. minute.