Roma posudila kapetana, novi Portugalac u Wolvesima

Serie A 30. sij 202014:06 > 14:11
Getty Image /Dino Panato

Još je nešto više od 24 sata ostalo do kraja prijelaznog roka, a sve se više transfera odvija na europskoj nogometnoj tržnici

Romin kapetan Alessandro Florenzi stigao je u Španjolsku na potpis ugovora s Valencijom. Talijanskom 28-godišnjem desnom krilu koji može pokriti i poziciju beka predstoji se nametnuti na posudbi pa ako sve bude po planu, Španjolci bi ga Talijanima trebali platiti 20 milijuna eura ovoga ljeta. Roma ga je htjela odmah prodati, međutim, Valencia prvo šestomjesečnu posudbu.

Nakon što je ostala bez ozlijeđenog Luisa Suareza, Barca traži rješenje u napadu. Neke od opcija bile su Aubameyang, Werner, Ben Yedder, Richarlison, Martinez, ali aktualni španjolski prvak redom je dobivao odbijenice od svakog kluba za čije je igrače pokazala interes.

Posljednje ime koje se dovodi u vezu s prvakom Španjolske je Francisco Trincao (20), napadač Brage kojeg su portugalski mediji prozvali “novim Ronaldom”. Procjenjuje se da će 20 milijuna eura biti dovoljno da akviziciju mladog napadača koji može pokriti sve tri pozicije u napadu, iako je veći dio prvenstva odigrao na desnom krilu i tijekom 22 utakmice postigao tri pogotka te dodao šest asistencija.

A Wolverhampton Wanderersi, jedna od najzanimljivijih momčadi Premier lige ove sezone, pojačala je svoje redove još jednim u nizu Portugalaca.

Bryn Lennon/Getty Images

Wolvesi su potvrdili transfer Olympiakosova krilnog napadača Daniela Podencea. Wolvesi su 24-godišnjeg Portugalca platili 20 milijuna eura, a u 27 ovosezonskih utakmica za grčku momčad upisao je pet golova i pet asistencija.