Bez pobjednika u rimskom derbiju, Kalinić na klupi

Serie A 26. sij 202019:47 > 20:01
Marco Rosi/Getty Images

U jednom od najvećih derbija talijanskog nogometa, velikom rimskoj okršaju, Roma i Lazio su odigrali 1-1.

Domaćin je poveo golom Edina Džeke u 26. minuti, a izjednačio je Francesco Acerbi u 34. minuti.

Lazio je ovim rezultatom prekinuo niz od 11 pobjeda, ali je produžio seriju bez poraza na čak 15 utakmica. Roma je pak, ostala na samo jednoj pobjedi u zadnja četiri kola.

Nikola Kalinić nije nastupio za domaći sastav.

Inter je i treće kolo zaredom odigrao neodlučeno, nakon što je na San Siru odigrao 1-1 protiv Cagliarija.

Inter je poveo golom Lautara Martineza (29), ali Radja Nainggolan (78) je dalekometnim udarcem u veliku dozu sreće uspio poravnati na 1-1.

Za Inter je ovo treći rezultat 1-1 u prvenstvu, nakon Atalante doma i Leccea u gostima, te sve više gubi korak s vodećim Juventusom.

Marcelo Brozović nije konkurirao za nastup u momčadi Intera kao ni Marko Rog u sastavu Cagliarija.

Verona, koju vodi Ivan Jurić porazila je Lecce sa 3-0 produživši seriju dobrih rezultata. Verona je već pet kola bez poraza, upisavši pritom tri pobjede i dva remija.

Golove za Veronu zabili su Pawel Dawidowicz (19), Matteo Pessina (34) i Giampaolo Pazzini (87-11m).

Večeras se još sastaju Napoli i Juventus.

Juventus vodi na ljestvici sa 51 bodom, Inter je drugi sa 48 bodova, dok Lazio na trećem mjestu ima 46 bodova i utakmicu manje. Roma je četvrta sa 39 bodova.