Ronaldo se pobrinuo da Juve iskoristi kiks Intera!

Serie A 19. sij 202022:49 > 22:56
Zhizhao Wu/Getty Images

Na ljestvici vodi Juventus sa 51 bodom, Inter na drugom mjestu ima 47 bodova, Lazio je treći sa 45 bodova, a stepenicu niže je Roma sa 38 bodova.

Nogometaši Juventusa iskoristili su kiks Intera i pobjedom 2-1 protiv Parme pobjegli su “Nerazzurrima” na četiri boda prednosti.

Oba gola za Juve zabio je portugalski majstor Cristinano Ronaldo stigavši do brojke od 16 pogodaka u Serie A ove sezone, a više od njega zabio je je tek napadač Lazija Ciro Immobile koji vodi na ljestvici strijelaca sa 23 gola.

Ronaldo je doveo Juve u vodstvo u 43. minuti, a izjednačio je Andreas Cornelius u 55. minuti. Međutim, samo tri minute kasnije torinska “Stara dama” je izvela brzu kontru koju je u pogodak pretvorio Ronaldo na sjajnu povratnu loptu Paula Dybale. Marko Pjaca ovoga puta nije dobio priliku za Juve.

Talijanski prvak je ovom pobjedom iskoristio kiks Intera koji je na gostovanju kod Leccea odigrao mršavih 1-1 spojvši tako dva kola bez pobjede. U prošlom kolu Inter je kod kuće odigrao 1-1 protiv Atalante, a u nedjelju je istim rezultatom završio i ogled protiv Leccea.

Slavila je i Roma, koja je gostovanju pobijedila Genou sa 3-1 upisavši prvu pobjedu u zadnja tri kola. Nakon što je doživjela domaće poraze od Torina (0-2) i Juventusa (1-2), Roma je u Genoi prekinula crni niz.

Pobjedu Rimljanima donijeli su Cengiz Under (5), Davide Biraschi (44-ag) i Edin Džeko (74), dok je pogodak za domaćine zabio Goran Pandev (45). Marko Pajač nije nastupio za Genou, baš kao niti Nikola Kalinić za Romu.

Bologna i Verona koju vodi Ivan Jurić odigrali su 1-1. Bologna je povela u 20. minuti preko Mattije Banija, a izjednačio je u 80. minuti Fabio Borini.

Bez pobjednika je završio i susret između Brescije i Cagliarija. Gosti su poveli, domaćin je potom okrenuo rezultat u svoju korist, no na koncu je završilo 2-2. Oba gola za Bresciju zabio je Ernesto Torregrossa (27, 49), a za goste Joao Pedro 820, 68-11m). Za Cagliari, koji je osvojio prvi bod nakon četiri poraza u nizu, od 53. minute je igrao Marko Rog.

Kolo će u ponedjeljak zaključiti Atalanta i SPAL.