Boban dovodi trenera s Fergusonovim ovlastima

Serie A 10. sij 202013:05 > 13:11
Alessandro Sabattini by Guliver

Od ljeta kreće prava revolucija u Milanu, a fantastični trener dobiva svemirske ovlasti

Gazzetta dello Sport tvrdi da će Milan od ljeta imati novog trenera.

Imenovanja Marca Giampaola i Stefana Piolija pokazali su se kao loši potezi rukovodstva Milana i sada je već jasno da će krajem sezone Rossoneri mijenjati trenera, pa vjerojatno i veliki broj igrača.

Situacija u velikanu i višestrukom prvaku Europe je daleko od idealnog, a ništa se nije poboljšalo ni dolaskom Zlatana Ibrahimovića, mada je Šveđanin tu tek desetak dana, no blijeda igra i nula u duelu sa Sampdorijom ne obećavaju.

Ali, sudeći po Gazzettinim izvješćima, idu bolji dani za Milan. Na ljeto će, javlja spomenuti list, klub angažirati bivšeg trenera Massimiliana Allegrija i dati mu sve ovlasti, što je svojevremeno imao Ferguson u Manchester Unitedu.

Upravo je s Allegrijem Milan osvojio posljednji naslov, a nakon toga je ovaj sjajni stručnjak s dosta uspjeha vodio Juventus, no sada je bez angažmana i po svemu sudeći od ljeta će opet biti stanovnik Milana.

Svi igrači izuzev šestorice će biti na prodaju i već ove zime će neki otići. Klub planira zadržati samo Ibrahimovića, Donnarummu, Leaa, Hernandeza, Bennacera i Romagnolija.

Za očekivati je velike promjene, no navijači slavnog kluba se pitaju što do tada? Pred Milanom je cijela polusezona, a klub je bliže opasnoj zoni nego mjestima koja vode u Europu.