Inter trijumfirao u Napulju nakon više od 22 godine

Serie A 6. sij 202022:34 > 22:42
Emilio Andreoli/Getty Images

18. kolo talijanske Serie A donio je veliki derbi između Napolija i Intera, a uspješnija je bila Conteova momčad.

Listopad 1997. Zadnji put je tada milanski Inter slavio u Napulju, barem što se tiče prvenstvenih ogleda. Istina 2016. su slavili zadnji put u Napulju, ali ovo je ipak trijumf koji se dugo čekao. Inter je tako prekinuo negativan rekord pobjedom od 3:1.

Mrežu domaćina prvi je načeo belgijski napadač Romelu Lukaku nakon sjajnog solo prodora u 14. minuti. Dvadeset minuta kasnije ponovno je Lukaku u glavnoj ulozi na asistenciju našeg Marcela Brozovića. U 39. minuti domaćini smanjuju na 1:2 preko Artema Milika nadajući se kako još nešto mogu napraviti.

Konačnih 1:3 postavio je Lautaro Martinez u 62. minuti.

Ovom pobjedom Conteova momčad ponovno je na vrhu ljestvice s istim brojem bodova kao i Juventus (45) koji je danas slavio protiv Cagliarija uz hat-trick Cristiana Ronalda.

Momčad Gennara Gattusa je trenutno osma u Serie A sa po šest pobjeda, te isto toliko remija i poraza.